Nie lubię głupich i nieinteligentnych.

 

Sama za taką się mam. A dokładniej to wiem, że jestem inteligentna i mam dużą wiedzę. Zrozumienie tego zajęło mi trochę czas, ale widzę, że inaczej nie byłabym tak pewna siebie jak jestem. A to wielki atut człowieka.

Ludzie postrzegają mnie różnie, ale i tak już mnie to nie rusza. Bo co mi z opinii innych? Ale to też kosztowało dużo pracy. Niestety między opinią, a negatywnym podejściem do kogoś jest duża różnica. Jak wspominałam TUTAJ, ludzie nie zważają na słowa. Bo „tępa dzida”, na prawdę nie robi już na mnie wrażenia.

Można być nie inteligentnym, bo  się takim jest, ale nie można być głupim z tego powodu. Tak jest. Jeśli mi nie wierzysz, to idź i stań się mądrzejszy, tyko nie pluj się… tam na dole.

Ale dlaczego ich nie lubię? Bo ludzie o niski ilorazie inteligencji mnie nie rozumieją. A tym bardziej moje tłumaczenia, tego czego nie są w stanie pojąć, a używane jest przeze mnie bardzo często. Po prostu jeśli się nie możemy dogadać, a on czy ona wiecznie nie rozumie o co mi chodzi, albo przez to ma mnie w negatywnym postrzeganiu. To nic z tego nie będzie. Wiem, że to często nie jest ich (że ta powiem) wina. Nie, lubię ich, a raczej mam neutralny stosunek, bo się nie dogadamy, więc trudno wyrobić o kimś zdanie.

A co do tych głupich… hm… oni najczęściej mnie nie lubią. Jeśli są tacy i tak o mnie uważają, przez własną głupotę… to co do zasady, nie jesteśmy dobrymi przyjaciółmi. Bo oni zwyczajnie nie chcą być mądrzejsi. Nie rozumieją mnie. I… więc jeśli jesteś głupi albo głupia, to nie komentarza… chyba, że chcesz stać się mądrzejszy… przecież Cię nie namawiam.

A może głupim jest być łatwiej?

2 myśli na temat “Nie lubię głupich i nieinteligentnych.

  1. Tak, głupim jest być łatwiej. Albo głupiego udawać, choć widzi się więcej niż niektórzy myślą. Ja niestety bardzo biorę sobie zdanie innych na mój temat do serca. Pracuję nad tym – bo w ostatecznym rozrachunku to ja zwykle na głupią wychodzę…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s